top of page

Prstom po mape. Sme Lebo Mädveď a vyrábame dizajnové vzdelávacie hry. Jednoduché, zmysluplné produkty. Korona nás rovnako ako mnohých iných zatvorila doma. Nemohli sme cestovať, a tak sme sa pustili do dlho plánovaného produktu MAPUCLE SVET. Už počas prototypovania sme „precestovali” všetky krajiny a veľa sa naučili. Počas trojmesačnej izolácie sme vychytali všetky chybičky a teraz vám hrdo predstavujeme výsledok. Staňte sa jeho súčasťou! Predobjednajte si niektorý z našich produktov, alebo nás podporte iným spôsobom a dopomôžte, aby tento produkt uzrel svetlo sveta. Našu crowdfundingovú kampaň a teda spôsob, ako nás podporiť nájdete tu: https://www.hithit.com/sk/project/8209/lebo-madved-mapuzzle-whole-world


Mapucle Celý Svet Mapucle svet je vlastne spojenie mapy sveta a puzzle. Je to dizajnová hra lokálnej produkcie, pri ktorej sa zabavíš a niečo sa naučíš. Mapucle sú určené pre dobrodruhov, ktorí radi objavujú svet, pre deti, ktoré v škole preberajú svetovú geografiu aj pre ľudí, ktorí si potrebujú precvičiť jemnú motoriku.


MINI, MIDI, MAXI Hrať sa chceme všetci a učíme sa celý život. Preto sme prišli s tromi veľkosťami i obtiažnosťami. MINI je určené pre najmenších a deti sa naučia deliť svetadiely a kontinenty. MIDI je stredná verzia s príjemnou obtiažnosťou, ktorá sa zmestí na každý stôl. MAXI je najväčšia verzia s najväčším počtom puclí a mierou detailu, pri ktorej sa zapotí aj skúsený cestovateľ. Výsledkom je zladenie produktu s minimalistickým dizajnom a hry s množstvom informácií.


Lokálne, udržateľne, eticky Sme mladý slovenský startup, ktorého dizajn produktov vzniká v našich hlavách a počítačoch a o výrobu sa stará 4frommedia, slovenský výrobca z Prievidze. Naše hry sú vyrobené a uložené v krabičke z MDF materiálu. Táto drevovlákninová doska je prírodným materiálom s veľmi jemnou homogénnou štruktúrou. Krabičky sú zložené tak, aby do seba dokonale zapadli bez použitia lepidla.


Čo je náš cieľ? Radi by sme rozbehli výrobu nášho nového produktu. Vďaka crowdfundingu môžeme získať potrebný kapitál na väčšiu výrobu, aby sa mapucle dostali ku každému, komu sa páčia. Podporujeme lokálny trh a všetky produkty Lebo Mädveď vyrábame na Slovensku.


Príďte nás navštíviť V koronačase sme si zabezpečili náš prvý ateliér v úžasných priestoroch Novej Cvernovky v Bratislave. Bude to náš pracovný priestor, výdajné miesto, sklad, ale aj showroom, kde nás budeš môcť navštíviť a pozrieť si, na čom práve pracujeme. Všetko, čo vyzbierame nad rámec hlavného cieľa použijeme na zveľadenie Ateliéru Lebo Mädveď! Pomôž nám a príď sa zahrať s našimi produktmi alebo len tak pokecať.


Prečo? Lebo Mädveď! Sme trojica nadšencov Juraj, Erika a Paťo. Všetko sa to začalo, keď Juraj vymyslel prvé Mapucle Slovensko ako darček pre svojho brata svetobežca na Vianoce, aby sa naučil aj geografiu vlastnej krajiny. Ani sme sa nenazdali a už sme traja a vyrábame originálne náučné hry. Fascinuje nás spojenie hry, vzdelávania a dizajnu a úprimne veríme v to, čo robíme.


Máme toho viac! Medzi prvými Mapuclami Slovenska a naším najnovším produktom Mapucle Svet, sme vymysleli viacero dizajnových náučných hier. Môžete si ich pozrieť vo videu a ak sa Vám to páči, budeme vďační za každé zdieľanie na sociálnych sieťach. Ďakujeme. EDIT: Naše Mapucle Svet si už môžete objednať na našej stránke: https://lebomadved.sk/produkty/Comments


bottom of page