top of page

Lepšia geografia je portál pre učiteľov, študentov, fanúšikov geografie a rodičov školopovinných žiakov. Ponúka vzdelávacie materiály, ktorých ambíciou je spraviť školskú geografiu zaujímavejšou, zmysluplnejšou a viac prepojenou s reálnym svetom. Článok si môžete prečítať prekliknutím na ich odkaz, alebo nižšie. Mapové puzzle, ktoré nie je len hrou, ale aj ozdobou O puzzle sme na Lepšej geografii písali už viackrát. Veď napokon, práve mapové puzzle boli vôbec prvými, ktoré dosiahli úspech a vyšliapali chodník všetkým ďalším miliónom puzzle po nich. Edukačný potenciál puzzle je široký, v geografii ich môžete využiť napríklad takto. Vyrobiť si svoje vlastné môžete zas skúsiť podľa návodu.


Už spomínané historické puzzle boli luxusným ručne vyrábaným tovarom, ktorý sa vyrábal z dreva. Teší nás, že kvalitného ručne vyrábaného prevedenia sa dočkalo aj Slovensko. Dielikmi mapového puzzle Slovenska sú jednotlivé okresy. Tie sú pomenované skratkami ŠPZ. Drevené puzzle vyrába Juraj zo Spišskej Teplice, ktorý tvorí pod značkou Lebo Mädveď. Edukačnú hru mali už možnosť vyskúšať návštevníci viacerých jarmokov, alebo festivalu Drienok.


Cena mapového puzzle je do 50 eur, čo sa môže zdať na prvý pohľad priveľa. Keď však zoberieme do úvahy kvalitu prevedenia, ručnú prácu, trvácnosť a originálnu tému, ide o relatívne primeranú sumu. Porovnať ju môžeme napr. aj s cenou podobných výrobkov. Autor toto puzzle nevyrába „masovo“ a na sklade nemusí mať momentálne žiadne predajné kusy. V prípade záujmu ho môžete kontaktovať. V budúcnosti plánuje svoje portfólio rozšíriť aj o ďalšie mapové puzzle. Určite sa máme načo tešiť.


Autor/zdroj článku: www.lepsiageografia.sk

Comments


bottom of page