top of page

Fo

DETI.SK o našich produktoch napísali recenziu. Pozrite si pôvodý článok tu:


Keď som oslovila tím kreatívcov a tvorcov dizajnových hier Lebo Mädveď na spoluprácu, poznala som ich už z rôznych výstav a jarmokov ako Urban market, Dobrý trh, Sashe trh, Pomalo… A keď mi odpísali, že idú do toho, s radosťou som až poskočila. Milujem totiž krásny dizajn ich vzdelávacích hier.

Hravosť detí je nekonečná! A nie len detí, aj nás dospelých. Keď som dostala do rúk mapuzzle od Lebo Mädveď, vyhrali sme sa s nimi doma niekoľko hodín. Celá rodina sme si sadli za stôl a skladali. Popri hre moja dcéra niekoľkokrát poznamenala, že tie puzzle krásne voňajú drevom. A ony naozaj voňajú.

Lebo Mädveď vytvára dizajnové hry, ktoré majú vzdelávací charakter. Cieľom je poskytnúť príležitosti pre vzdelávanie, pomáhať ľuďom rozvíjať vedomosti, schopnosti a porozumenie netradičnou, hravou formou. Zabaviť sa tak môžete pri regiónoch, krajoch či okresoch Slovenska.

Nie je to kvíz zo zemepisu, ktorý je pre deti otravný. Práve naopak. Hravou formou si dokážu deti zapamätať rôzne okresy, mestá, toky riek, evidenčné skratky vozidiel, do ich podvedomia dostaneme aj slepú mapu. A to je aj cieľom – veď dobré vzdelanie je základom lepšej budúcnosti.

V skutočnosti si parádne cibríte pamäť. Ak máte pocit, že vás tieto hry rýchlo omrzia, nie je to tak. Hrať sa s nimi môžete rôznymi spôsobmi a poskladanie jednotlivých dielikov od západu po východ, od severu po juh, nie je vôbec jednoduché. Produkty od Lebo Mädveď sú zároveň aj didaktickou pomôckou, nájdu sa už napríklad aj v niektorých základných školách na Slovensku.

Cena mapového puzzle je okolo 50 eur. Kvalita prevedenia, originalita, ručná práca a myšlienka je však jedinečná! Je to slovenská výroba, takže produkty cestujú krátke vzdialenosti a zároveň podporujú domáci trh. V portfóliu Lebo Mädveď nájdete aj iné spoločenské hry, ako šalené pexeso, folketo, ale aj trojdimenzionálnu skladačku modelu časti vrchov Vysokých Tatier.

Mapové puzzle nie sú len vzdelávacou pomôckou, sú aj úžasným dizajnovým doplnkom – ozdobou. Ja som si ich vystavila doma v obývačke, pretože krásne dopĺňajú interiér. Už teraz sa v redakcii tešíme na ďalšie novinky z ich dielne. Na našej webovej stránke sa tiež môžete zapojiť do súťaže o tieto zábavné mapucle. Držíme palce!Comments


bottom of page